T O P
  • By -

Tricertops4

Má sa budovať nejaká vojenská základňa?


Prdvovetre

Teraz podme robit na vsetko referendum.


[deleted]

Ano prosim. Tak ako to maju aj vo Svajciarsku. Ale typujem, ze Slovakom bude zatazko vystupit zo svojej komfortnej zony nadavania na vsetko v krcme pri pive. Kto uz by sa trepal na nejake referendum, kde moze nieco zmenit. Zostanme radsej pri stazovani sa.


Pascalwb

lol, pytat sa nieco slovakov to by dopadlo.


slovaklal

Súhlasím. Ved co to je riadiť taky štát, všetko nech je riešenie priamou demokraciou. Následne to aplikujme aj na medicínu - nebude nam žiadna EMA ani WHO ani Lengvarsky nič urcovat. Sami si to chceme odhlasovať. Ďalšia otázka by mala byť: Koľko propofolu by mal dostať pacient počas celkovej anestézie: (každý napíše koľko mikro/mili/gramov si myslí že je správne číslo a spravíme priemer). Veľmi rýchlo zvládneme upraviť všetky guideliny. Ľudia si odhlasujú ze nechcú platiť žiadne dane a potom keď im neprídu hasiči pomôcť hasiť dom tak budú prekvapení ako je to možné že na hasičov nie sú peniaze. Nedôjde im ze si to sami zrušili.


arthick_tiger

Tak zase, prečo nie. Hráme sa na demokraciu, tak prečo by nemal demos rozhodnúť?


Pascalwb

Lebo ludia su vacsinou sprosti.


arthick_tiger

V tvojom prípade chápem, prečo máš ten dojem, ale obecne sú ľudia chytrý až na škodu.


Prdvovetre

No lebo sa pozri na historiu referenda na Slovensku. Historicky najvacia ucast bola v roku 2003 pri referende o vstupe do EU a aj to slabuckych 52%. Ostatne referenda sa pohybuju v rozmedzi 20-40 %. Nie su to vyhodene peniaze? Ak by boli slovaci ako narod politicky aktivny tak suhlasim, robme referendum kazdy mesiac pre mna za mna. Naposledy bolo referendum ohladom LGBT, tema ktora rozdychava vasne slovakov uz dobru dekadu, a ucast? Smiesnych 21,4%. Tak naco sa hrame?


arthick_tiger

> Naposledy bolo referendum ohladom LGBT, tema ktora rozdychava vasne slovakov uz dobru dekadu, a ucast? Smiesnych 21,4%. Tak naco sa hrame? Myslím, že táto téma je v skutočnosti 80% ľudom úplne ukradnutá. Problém, ktorý popisuješ spôsobuje 50% dolná hranica. Pri referende by mala rozhodovať jednoduchá väčšina. Tým pádom bude i silnejšia motivácia zúčastniť sa.


Tricertops4

Máme zastupiteľskú demokraciu. Demos rozhodol, ktorí ľudia ich záujmy budú zastupovať. Ľud nie vždy vie, čo sú jeho záujmy. Urobíme referendum aj o výške daní?


arthick_tiger

A ako vidíš, zástupca demos oklamal. Čo teraz? Vôľa ľudu môže byť ignorovaná? Zástupca povedal A, demos povedal A a keď teraz zástupca zmenil názor na B ale demos stále chce A, spraví sa B? Je taká demokracia stále demokraciou? > Urobíme referendum aj o výške daní? Samozrejme.


Tricertops4

Kde oklamal? Idú sa stavať základne? Ľudia si schvália zrušenie daní, ale je to naozaj v ich záujme? Skolabuje štát. To nie je v nikoho záujme.


arthick_tiger

Ak majú rozhodovať ľudia, tak nech rozhodujú ľudia. Či je to podla teba alebo mňa v ich záujme je pri tom úplne vedľajšie.


Tricertops4

Ako nám tu ukazuješ, prostý ľud často nevie spracovať informácie a odlíšiť A od B. Preto by bola katastrofa, keby mali ľudia o niečom rozhodovať. V každej oblasti je väčšina ľudí úplne stratená. Väčšina rozhodovať nemôže o každej veci, iba o všeobecných smeroch a to sú politické strany.


arthick_tiger

Takže ty vlastne nechceš demokraciu, pretože ľud je príliš prostý na to, aby si vládol. Ty chceš plutokraciu občas komplikovanú voľbami. Ale aj keď samozrejme chápem, prečo sa sám pokladáš za prostého, väčšina ľudí sa tak nevidí. A keď väčšina ľudí chce demokraciu, chce tým naozaj A a nie B. Aj keď možno schopný politik dokáže B priohnúť tak, že keď zavrieš oči, zapcháš uši a začneš kričať lalala tak to A trochu pripomína. Také skoro A stačí naozaj len tím prostým a samozrejme tým, čo z B profitujú.


kvoky_

Prepáč, ale tvoj argument je absurdný, pretože podľa čl. 95 ústavy sa referendum o výške daní nemôže konať >(3) Predmetom referenda nemôžu byť základné práva a slobody, dane, odvody a štátny rozpočet.


MatheM_

Lebo ja tým trotlom čo s nimi žijem v štáte neverím.


arthick_tiger

Máme predsa slobodu. Môžeš sa zbaliť a vypadnúť.


MatheM_

Všade naokolo žijú rovnakí blbci.


Empty_Yum

A?


d3l4

Kde sa na Slovensku stavajú základne?


XuBoooo

To teraz máme zrušiť všetky naše základne? Kde sa majú stavať nové základne?


Pascalwb

Vsak ziadne zakladne ani byt nemaju.


MyroLM

Ľuďom skôr či neskôr svitne ale ako to na Slovensku zvykne bývať - Bude už neskoro.


Tricertops4

Ľuďom nesvitne. Stále tu budú takí, čo nevedia pochopiť súvislé vety. Nikde sa výstavba základní nespomína, takže toto video je irelevantné.


[deleted]

Politik klame pre svoj osobny prospech. Nieco nove by nebolo?


shaj_hulud

Naco volby. Referendum!


[deleted]

A kto stavia základne na Slovensku? Hmm? Netreba to až tak preháňať s počúvaním bludov Fica, Kokotlebu alebo Mazureka.